Догляд за кожгалантереей

Зараз купити стильну сумку або ділової портфель, папку - не проблема. Найчастіше покупці вибирають виріб, орієнтуючись на власний смак, ціну і якість дорожніх аксесуарів. Однак не варто при виборі нової сумки забувати і про те, що різні матеріали вимагають різного догляду. Як доглядати за шкіряними виробами ми і розповімо детальніше.

І сумки, і портфелі, і кейси розраховані на досить екстремальні умови користування. Вони повинні витримувати і літню спеку, і осінні дощі, і зимові перепади температур і вологості. І при цьому не втрачати форму і виглядати по можливості елегантно і стильно. Тому і матеріали для їх виготовлення використовують відповідні. Це шкіра (натуральна або штучна), замша, поліестер, і різновиди нейлону.

Натуральна шкіра - матеріал, перевірений часом. Вона міцна, красива, приємна на дотик, не боїться морозу і вологи. Але виробам зі шкіри потрібен постійний догляд. Інакше вони швидко зношуються, втрачають форму і зовнішній вигляд.

Штучна шкіра привертає невисокою ціною і різноманітністю пропозицій. Але надовго цих виробів не вистачить. Сумка зі шкірозамінника від значних навантажень скоро порветься, подряпати, а на морозі може потріскатися.

В кінцевому підсумку - вибирати вам, що поставити на чільне місце: невисоку ціну, міцність матеріалу, вишуканість або оптимальне поєднання цих якостей. Але в будь-якому випадку вам варто заздалегідь вирішити для себе - якого догляду потребує ваша нова покупка.

Догляд за виробами зі штучної шкіри

Підтримувати в належному порядку аксесуари зі шкірозамінника легше, ніж вироби зі шкіри натуральної. Їх протирають вологим тампоном з вати або поролону, змоченим в теплому розчині миючого засобу для синтетики. Потім протирають насухо бавовняною ганчіркою і остаточно висушують при кімнатній температурі в підвішеному вигляді. Постарайтеся не намочити виворіт і підкладкову тканину - це може спричинити за собою деформацію сумки.

Те, що добре для шкіри натуральної, не підходить шкірозамінника. І навпаки. Тому не варто обробляти вироби зі штучної шкіри кремами. Для пом'якшення поверхні краще підійде силіконова просочення. Вона зробить непомітними потертості, поверне блиск і захистить від вологи і пилу.

Сумки зі штучних матеріалів від тертя швидко електризуються. А статичні заряди, як відомо, добре притягують пил. Щоб цього уникнути, можна скористатися спеціальними спреями з антистатичним ефектом. Для цієї ж мети підійдуть і серветки, які і статику знімуть, і продезинфікують поверхню.

Особливою вразливістю страждають штучні матеріали при контакті з жиром, кислотами, органічними розчинниками - ацетоном, спиртом, рідиною для зняття лаку. Боїться штучна шкіра і прямого попадання сонячних променів, а також різких перепадів температур.

Догляд за виробами зі шкіри

Сумки, кейси з натуральної шкіри прослужать довше і збережуть свій вишуканий вигляд, якщо ви погодитеся уважно і дбайливо стежити за ними. Притому робити це потрібно регулярно, а не час від часу.

Бруд видаляється мильним розчином. Після просушування шкіру потрібно почистити. Для цього підійде губка з воском або безбарвним кремом для взуття. Підійде також косметичний живильний крем. Після того, як крем вбереться в шкіру, надлишки жиру через півгодини потрібно зібрати м'якою тканиною.

Але не здумайте використовувати крем для шкіри лакованої: виріб потьмяніє і буде виглядати неохайно-брудним. Для лакової шкіри доведеться пошукати спеціальну рідину. Для матових шкір також потрібен особливий склад, але вже з воску, води і розчинника.

Вироби із замші, нубуку, велюру вимагають особливого делікатного догляду. Так само як і шкіру, замшу миють теплим розчином з рідким милом. Але викручувати і віджимати виріб із замші не можна. Виключено також використання кремів і воску: від жиру ворс склеїться. Тому для цих виробів використовують спиртовий розчин з додаванням барвника. А ще краще використовувати спеціальні аерозолі.

Пам'ятайте також, що підкладка сумки теж потребує догляду. Не забувайте витрушувати сумку час від часу, чистити і провітрювати.

В даний час не складає великих труднощів підібрати засоби для догляду за виробами зі шкіри або її штучних замінників. У галантерейних магазинах є спеціальні відділи, де вам запропонують і креми, і серветки, всілякі спреї та аерозолі, як вітчизняного, так і імпортного виробництва. З їх допомогою ви зможете оновити зовнішній вигляд вашої сумки або портфеля, замаскувати подряпини і потертості, відновити колір. І ваші улюблені дорожні аксесуари послужать вам ще довго і надійно.